هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

صفدر حسینی و پراکنده گویی سحری من!

جمعه, ۷ آبان ۱۳۹۵، ۰۵:۰۶ ب.ظ

- یعنی تو فکری میکنی الان صفدر حسینی رو عزل بکنن، حقوقش رو ببرن مثلا ککش میگزه اصلا؟ راستش رو بگم، من اصلا خنده ام میگیره این ادا اطوارها رو میبینم. آی فیش حقوقی، آی حقوق نجومی و نمیدونم چی . یا خنده دار تر برام عبارت کاسبان تحریم بود که اینها راه انداختن و همه ملت هم قبول کردن. راستش کم میارم وقتی میبینم جدا بعضی از مردم و حتی مثلا عقلای قوم هم حرف اینها رو باور میکنن یا تحت تاثیر قرار میگیرن.
- رسما قاتی کردی ها.
- نه بخدا راست میگم. آخه مگر حقوق 50 میلیونی برای اینها رقمی هستش؟! یکی از بچه ها با بچه یکی از همین حضرات آزادی خواه اصلاح طلب که میخواد کشور رو اصلاح کنه هم صحبت شده بود، پسره خودش بهش گفته بود ماهی فقط 50 تومن خرج منه. حالا تو بیا حقوق این آقا رو قطع کن بگو دمار از روزگارش در آوردم. یا یکی دیگه از بچه ها با دختر یکی از این حضراتی که مهر پیشونی اش سنگینتر از داغی ه که به دل ماهاست دوست شده بود، باهم سَر و سِری پیدا کرده بودن. دختره 19 -20 ساله از این ماشین های گرون بی ام و داشته و برای خودش بیا و ببری که بیا و ببین. حالا شما بیا بگو این آقا 30 میلیون حقوق میگرفت ما گرفتیم پدرش را درآوردیم. آره جون ننه ات.
- بالاخره باید از یه جایی شروع کنن دیگه. نمیشه که ولش کنی همینجوری بره جلو.
- آره باید شروع کنن. – میخندم و میپرسم چند دقیقه مونده به اذان؟
- 12 دقیقه.
- ببین این مملکت رو نه آمریکا، نه انگلیس، نه اسرائیل، نه عربستان و نه هیچ سگ و گرگ دیگه ای نمیتونه بزنه زمین. این مملکت این جوری میخوره به زمین که این حضرات یک جایی دیگه سیر بشن.
- یعنی چی؟


- ببین این نسل الان 20 ساله که به شدت داره میخوره. داره پس انداز میکنه، داره جمع میکنه زیر تشکچه اش. در این مرحله همه چیز خوبه. ظواهر حفظ میشه. اتفاقا همه بچه مثبت میشن. همه انقلابی ان. بچه هاشون هم همه فرزند صالح گلی است از گلهای بهشت هستن. اما از یه جایی به بعد این نسل به این نتیجه میرسه که من چرا باید پولم رو مخفی کنم؟ در حالی که من میتونم برم از اوکراین و بلاروس برای خودم حوری بیارم و بغل کنم و عکس بگیرم و منتشر کنم، چرا باید یقه آخوندی بپوشم برم نماز جمعه؟ چرا وقتی من میتونم برای خودم کانال تلویزیونی بزنم چرا باید ماهواره خونه ام رو پنهون کنم یا به روم نیارم؟ یعنی وارد مرحله بروز علنی ثروت میشن. مرحله ای که میخوان از ثروت داشتن خودشون استفاده کنن. نشون بدن که آی مردم من هستم. این بدبخت بابک زنجانی خواست این کار رو بکنه زدن بیخ گوشش. چون عموم این طبقه هنوز به این مرحله نرسیدن. وقتی به این مرحله رسیدن بین اعضای طبقه یک ائتلاف درست میشه. ائتلاف این که بیایید قید و بندهای دست و پاگیر را حذف کنیم. وقتی به این ائتلاف رسیدن یعنی جمهوری اسلامی فاتحه!
- اینا رو از کجا میگی حالا؟
- ببین شوروی چی شد زمین خورد؟ همین شد دیگه. 10 – 12 تا مملکت بودن. پولها رو جمع میکردن میاوردن مسکو. بعد اونجا جمع میکردن دوباره بین هم تقسیم میکردن و بخور بخور راه میافتاد. از طرف دیگه باید مخفی کاری میکردن که ما به نفع طبقه کارگر از بیت المال نخوریدم و فلان. اما دیگه به یه جایی رسیدن که دلشون میخواست هواپیمای اختصاصی داشته باشن، کاخ داشته باشن، خدم و حشم داشته باشن، اما این قید کمونیستی و خلقی بودن دست و پاگیر شده بود. هیچی دیگه. جمع شدن گفتن آقا بیایید یه قرار بزاریم هر کی هرچی خودش در آورد خودش بخوره. کسی به کسی کاری نداشته باشه. همه توافق کردن و والسلام. فوقع ما وقع.
حتی یه چیز جالبتر بهت بگم؟
- بگو.
- این تجزیه طلبی و استقلال طلبی و این جور جفنگیات هم که میگن تویه تبریز و کردستان و خوزستان و اینجور جاها است، اینا زمانی بروز پیدا میکنن که وارد این مرحله از اقتصاد سیاسی بشیم. یک گروه از سرمایه دارهای گردن کلفت که اتفاقا ریشه شون در داخل حکومت است به مرحله ای میرسن که باید خودشون رو یه جوری بروز بدن، این گروه هم بروزات خودش رو با تجزیه طلبی نشون میده، طبیعتا با خارج هم وصل میشن و به این ترتیب با چند میلیارد تومن کل کشور به لرزه میافته. خلاصه هرچی میکشیم و خواهیم کشید از پول های حرامی است که 20 سال جمع شده و هنوز یه 10 – 20 سالی هم جمع خواهد شد.
حالا یه چایی بریز که قبل اذان بخوریم.
...
پراکنده گویی های خواب آلود دم سحر من با یکی از دوستان.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۰۸/۰۷
مسعود صدرمحمدی

فساد مالی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی