هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

سایین جمهور باشکانیم!

دوشنبه, ۵ آبان ۱۳۹۳، ۱۱:۰۱ ق.ظ

این سطور یادداشتی کوتاه بود که در ارتباط با اظهارات اردوغان نسبت به رهبر معظم انقلاب اسلامی در صفحه فیس بوک نوشتم، اما بعد در سایت راست خبر فارسی منتشر شد. برا یهمین در اینجا هم می آورم.

......

اردوغان یک ویژگی منحصر به خود دارد و آن هم فرار به جلو است. یعنی اردوغان هیچ گاه معذرت خواهی نمی کند بلکه مخاطبی که اشتباه اردوغان را به او گوشزد کند را با تهدید به اشتباه بزرگتر عقب می نشاند. او اثبات کرده است که چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی وقتی زیر فشار بماند دست به خط شکنی بزرگتری میتواند بزند. چرا که او مرد صحنه هاست و در طوفان است که می تواند خودنمایی کند و توجه ها را از مسائل مختلف منحرف کند.

حال وقتی این ویژگی را در نظر داشته باشیم می توانیم اقدام اخیرش در دانشگاه مرمره را این طور ارزیابی کنیم که او متوجه باختن قافیه در مساله داعش شده است. حال می خواهد اثبات کند که او اگرچه در بازی نحس سوریه-عراق باخته اما این یک بدشانسی بوده است و او می تواند در برابر رقیب بزرگتری مانند ایران هر حرفی بزند بدون این که کسی بتواند بگوید بالای چشمت ابرو است.

تغییر طرف درگیری در صحنه سیاست از بغداد و دمشق به تهران، انتقال و افزایش تنش شیعه -سنی به داخل ترکیه، پررنگ تر کردن مساله ارتباط شیعیان عراق و ترکیه با ایران، در نهایت متهم کردن عناصر شیعه داخلی ترکیه می تواند از نتایجی باشد که این اقدام او در پی خواهد داشت.

البته ایران در این مورد هم به لبخندهای اعصاب خورد کنش در مقبال اردوغان ادامه خواهد داد.چرا که به خوبی میداند اردوغان آخرین کارت خود را روی میز گذاشته و در این عرصه بالاتر از این را نمی توانست بکند!

پس اگر بازی به همین منوال ادامه یابد فعلا یک -هیچ به نفع تهران!

سایین جمهور باشکانیم!

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۸/۰۵
مسعود صدرمحمدی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی