هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

هیق

هیق نام روستای پدری ماست. اگرچه سالهاست که دیگر در آن روستا زندگی نمی‌کنیم، اما «هیق» برای ما نماد ریشه‌ها و اصالت‌هاست. این «ریشه‌ها» و «اصالت‌ها» دقیقا آن چیزی است که در این صفحه عالم مجاز در پی آنیم...

جهان غرب در پی تبلیغ اسلام بدون پیامبر(ص) است

دوشنبه, ۴ فروردين ۱۳۹۳، ۰۸:۰۴ ب.ظ

با روشن نوروزاوغلو در سفر به باکو آشنا شدم. انسان باسوادی است و سالها در آرشیوهای جماهیر شوروی به تحقیق پرداخته است. موضوع تخصصی اش نیز تاریخ سیاسی معاصر جمهوری آذربایجان و مطالعه بر روی مفاسد اقتصادی و گروه های تروریستی است. این مصاحبه کوتاه که به شکل خبر منتشر شد را در باکو انجام دادم.

.... 

روشن نوروز اوغلو، استاد فلسفه سیاسی دانشگاه‌های مسکو و باکو و رئیس انجمن دوستی ایران و جمهوری آذربایجان، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تألیف اثر جدید خود با عنوان «غرب در پی اسلام بدون پیامبر» با موضوع جایگاه معنوی و روحی نبی مکرم اسلام(ص) در اندیشه و حیات جهان اسلام، به بررسی و تبیین نوع مناسبات جهان غرب با شخصیت پیامبر اسلام پرداخت.

نوروزاوغلو پیامبر اسلام را یکی از روشن‌ترین و بی‌ابهام‌ترین شخصیت‌های معنوی جهان خواند و گفت: پیامبر اسلام در میان شخصیت‌های معنوی جهان از جمله پیامبران و صاحبان آیین‌های مختلف، روشن ترین و بی ابهام‌ترین شخصیت را داراست. عرصه تاریخ محل نزاع گفته‌ها و کردار شخصیت‌های معنوی در افواه عموم است و به اطمینان می‌توان گفت که پیامبر اسلام، اسوه و الگوی راستی و درستی است، زیرا به معنای واقعی کلمه انعکاس ابعاد مختلف زندگی این شخصیت در طول تاریخ و در میان نسل‌های مختلف انسانی آشکار بوده و برای نسل‌های بعدی به یادگار مانده است.

روشن نوروزاوغلو

استاد فلسفه سیاسی دانشگاه باکو سنت پیامبر را اصلی‌ترین منبع گزاره‌های اخلاقی و معنوی دین اسلام دانست و گفت: سیره نبوی اصلی‌ترین منبع ارزش‌های معنوی در حیات یک مسلمان است و تمام اعمال و عقاید ایمانی و اخلاقی مسلمانان ریشه در شخصیت معنوی ایشان دارد و امروز غرب این مهم را به خوبی درک کرده و نسبت بدان هم استراتژی قابل توجهی را تدارک دیده است.

نویسنده اولین «دایرةالمعارف گروه‌های تروریستی جهان» ادامه داد: نظام سلطه امروز دست‌به‎دامن شبهه‌پراکنی در مورد سنت و رفتارهای پیامبر(ص) شده تا از این طریق ارزش‌های این شخصیت را فرو بکاهد. البته آنها قصد دارند با این شبهه‌ها وجوه روشن زندگی نبی مکرم اسلام را مشکوک جلوه داده و از این طریق، راه را برای غیراصیل و زمینی جلوه دادن قرآن کریم و شبهه‌پراکنی در مورد این کتاب مقدس آسمانی هموار کنند که اوج این شیوه در کتاب آیات شیطانی به وضوح مشاهده می‌شود.

رئیس انجمن دوستی ایران و جمهوری آذربایجان در ادامه با تاکید بر هدف غرب برای رسیدن به اسلام بدون پیامبر در اذهان مسلمانان گفت: غرب، امروز تمام تلاش خود را صرف این مسئله می‌کند که اسلام بدون پیامبر را تبلیغ کند، البته نه به این معنی که وجود شخصیت پیامبر را از تاریخ پاک کند٬ بلکه با یک روش هوشمندانه‌تر به استحاله فکر و در نهایت عمل مسلمانان روی آورده است.

این مورخ و پژوهشگر در پایان سخنان خود با اشاره به روش‌های مختلف غربی‌ها برای رسیدن به اسلام بدون پیامبر خاطرنشان کرد: غرب از روش‌های مختلفی برای نیل به هدف خود بهره می‌برد که اساسی‌ترین این روش‌ها ایجاد وهن نسبت به مقام منیع پیامبر(ص) است و از همین روست که در چند سال اخیر به طرز بی‌سابقه‌ای شاهد افزایش هجمه‌ها علیه ایشان هستیم که با کاریکاتورهای موهن و اقداماتی مانند قرآن‌سوزی به نمایش درآمده است.

نظرات  (۱)

ز هر چه غیر یار، استغفرالله

ز بود مستعار، استغفرالله

دمی کان بگذرد بی یاد رویش

از آن دم بی شمار استغفرالله

سرآمد عمر و یک ساعت ز غفلت

نگشتم هوشیار، استغفرالله

نکردم یک سجودی در همه عمر

که آید آن به کار استغفرالله

ز کردار بدم صدبار توبه

ز گفتارم هزار استغفرالله

شدم دور از دیار یار ای فیض

من مهجور زار استغفرالله

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی